The litany is a prayer in which God tells us "everything" about himself - John Paul II.

Latest Version (APK)

Information

Packagecom.andromo.dev598532.app601743
Version1.0 (5)
Updated2017-03-27
Size4 MB
Installs 1,000
CategoryBooks & Reference

Tags

Free download 7 Litanii do Matki Bożej 1.0 apk app latest version for android

Description

7 Litanii do Matki Bożej:

Litania Loretańska
Litania do Maryi, Matki Karmelu
Litania do Najświętszej Maryi Panny, Matki Karmelu
Litania do Maryi, Matki Kościoła
Litania do Maryi, Matki Miłosierdzia
Litania biblijna
Litania do Niepokalanego Serca Maryi

Litania jest jedną z form modlitwy, używanej w liturgii kościołów chrześcijańskich. Przede wszystkim wyraża błaganie, bądź prośbę o pomoc osób boskich lub świętych.

Litania - jest modlitwą. Modlitwą prostą, ale to nie znaczy, że płytką. Łatwą do recytacji, śpiewu. Dzięki niej modlą się oczy i usta, rozum i wola. Modlą się również człowiecze uczucia. Modlitwa litanijna obejmuje całego człowieka. Wprowadza go w medytację, czyli niezwykle trudną, lecz nieodzowną w rozwoju wewnętrznym formę rozmowy z Jezusem.

Litania jest modlitwą, w której Bóg mówi nam "wszystko" o sobie, przypomniał Jan Paweł II. Mówi o Jezusie, o odwiecznym planie ratowania ludzkości i każdego człowieka, o swojej miłości, o swej "współczującej dobroci dla każdego, o potrzebie i pięknie świętości, o hojności Boga w jej rozdawaniu. Litania to modlitewne portrety bohaterów Ewangelii, takich jak Jezus i Maryja z Nazaretu.

Litania jest rozmową intymną. Bóg odsłania przed człowiekiem swe serce. Okazuje mu zobowiązujące zaufanie. Człowiek odwzajemnia mu zaufaniem ze swej strony. W tej rozmowie rodzi się więź przyjaźni pomiędzy ziemianami a mieszkańcami nieba.

Litania to boska instrukcja, jak na drodze posłuszeństwa przykazaniom i Ewangelii z nędzarza wyróść na człowieka nieprzeciętnie zamożnego. Majętnego w tym i w przyszłym świecie. Obfitującego w bogactwo niezniszczalne i nieutracalne - bogactwo miłości!

LLitania to boska rada, jak znaleźć drogę, sposób i środki konieczne do osobistego rozwoju. Rozwinąć się, zmężnieć, okrzepnąć. Ze słabeusza wyróść na mocarza ducha.

Latest Version

7 Litanii do Matki Bożej 1.0

Updated: 2017-03-27 (3 years ago)


qr-code
1.0 (5) 2018-12-02