qr

Cykloplánovač APK

Cyklonavigace in 25 Czech cities. Record route for competition Bike to Work.

Version1.6.2 (21)
UpdatedApr 19, 2016 (4 years ago)
DeveloperAgents4its
CategoryApps, Travel & Local
IDcz.agents.cycleplanner
Installs10,000+

UPOZORNĚNÍ: Aplikace Cykloplánovač už není dále vyvíjena. Ale nezoufejte – pod názvem UrbanCyclers jsme uvolnili její zásadně vylepšenou nástupkyni s řadou nových funkcí. UrbanCyclers podporují i soutěž Do práce na kole 2016. Stahujte na Google Play.


Cykloplánovač od Centra agentních technologií ČVUT FEL je nová mobilní aplikace pro cyklisty, kteří své kolo využívají v městském prostředí. Aplikace využívá moderních plánovacích algoritmů a dokáže uživateli nabídnout výběr několika tras zohledňujích míru stoupání, typ povrchu, rušnost ulice a další faktory, které jsou pro městské cyklisty při výběru trasy důležité. Uživatel si může podle svých preferencí vybrat trasu ze čtyř cestovních profilů  -- rychlá, klidná, rovinatá a vyvážená trasa.

Jako jediná z cykloplánovacích aplikací dostupných v českém prostředí nabízí i turn-by-turn navigaci, která cyklistům umožní jejich naplánovanou trasu v často nepřehledném městském prostředí úspešně projet. Aplikace je navíc propojena s celorepublikovou soutěží Do práce na kole http://www.dopracenakole.cz/, jejímž účastníkům umožní kromě samotné navigace i automatický záznam tras pro účely soutěžního hodnocení.

Aplikace je vyvíjena ve spolupráci se sdružením Auto*Mat http://www.auto-mat.cz/. Aplikace umožnuje anonymní sběr informací o projetých trasách a poskytuje tak cenná data jak pro další zkvalitňování nabízených tras, tak pro další rozvoj cyklistické infrastruktury. V Praze budou data z aplikace využity Auto*Matem a Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy pro lepší plánování dalších opatření pro podporu městské cyklistiky.

Nemáte Android telefon? Chcete si trasy plánovat i na počítači? Webová verze aplikace je k dispozici na http://cykloplanovac.cz.

Cykloplánovač je ve verzi beta, aplikace je určena pouze pro účely plánování. Vzhledem k pracím na silnici, stavu dopravy, počasí a jiným událostem mohou být podmínky na trase odlišné od výsledků na mapě, a proto by vaše jízda na trase měla probíhat s ohledem na tyto okolnosti. Buďte prosím opatrní a řiďte se všemi značkami a upozorněními, které se týkají vaší trasy.

Detailní popis reprezentace a algoritmů naleznete v článku “Bicycle Route Planning with Route Choice Preferences” http://goo.gl/uyRA6V, stručný přehled pak v této prezentaci http://goo.gl/HSSYIL.

Podporovaná města: Břeclav, Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Hranice, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karviná, Kopřivnice, Liberec, Jablonec n. N., Nové Město nad Metují, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Pardubice, Plzeň, Praha, Přerov, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Zlín a Znojmo.


Email: agents4its@agents.fel.cvut.cz

See more
See more