qr

Filyasyon ve İzolasyon Takibi APK

T. C. Ministry of Health Filimentation and Isolation Tracking System Mobile Application

Version1.2.33 (61)
UpdatedOct 17, 2020 (2 weeks ago)
DeveloperT.C. Sağlık Bakanlığı
CategoryApps, Health & Fitness
IDtr.gov.saglik.fitas
Installs100,000+

Pozitif hastaların birden fazla kişiye hastalığı bulaştırma tehlikesi göz önünde bulundurularak bir aplikasyon geliştirdik.
Pozitif vakaların; aile yakınları, iş yerinde bulunan çalışma arkadaşları, temasta bulunduğu insanların sağlık durumlarını düzenli olarak takip edebilmek, hem pozitif vaka hem de temasta bulunduğu kişilerin izinin sürülmesine yardımcı olmak ve sosyal izolasyona destek olmak amaçlanmıştır.
Filyasyon ekipleri bu aplikasyonu kullanarak kendi konumuna en yakın noktada olan pozitif vakaları, bu vakaların temaslılarının girişlerini sistem üzerinde gerçekleştirecektir.
Filyasyon çalışmaları esnasında tehlikenin hala devam edip etmediği ve başka insanların risk altında olup olmadığı gibi önemli bilgiler mobil aplikasyon yardımı ile yürütülecektir.
Ayrıca pozitif vakanın son hastane ziyaretleri baz alınarak teması olabilecek hekimler, aile yakınları, iş yerinde birlikte çalıştığı kişiler ve çevresinde temasta bulunabileceği herkes Mobil Aplikasyona şüpheli olarak eklenerek Filyasyon ekiplerinin dikkatine sunulacaktır.
Kullanıcı dostu mobil arayüz sayesinde filyasyon ekipleri daha hızlı, daha rahat, daha basit bir şekilde işlemlerini gerçekleştireceğinden daha fazla kişiye ulaşma imkanları olacaktır. Filyasyon algoritması dikkate alınarak ilerlenecek ve filyasyon raporunun kolaylıkla hazırlanabilmesine olanak sağlanacaktır.

What's New

T.C. Sağlık Bakanlığı Filyasyon ve İzolasyon Takip Sistemi Mobil Uygulaması

Email: hsysmobil@saglik.gov.tr

See more

See more