qr

Genel Kültür Kelime Bulmaca APK

Dozens of solving word puzzles in various categories refresh your memories.

Version1.5.2 (14)
UpdatedFeb 11, 2018 (2 years ago)
DeveloperMobappseasy
CategoryGames, Word
IDcom.ozerirtem.kelimebulmacasi
Installs1,000+

İlgi çekici kategorilerdeki kelime bulmacalarını çözerken kelime dağarcığınızı ve genel kültür bilgilerinizi aynı anda test edebileceksiniz.

Kelime Maratonu Bölümünde 4 harften başlayan tek kelimelik yüzlerce kelime bulmacasına cevap vererek kelime dağarcığınızı test edebileceksiniz.

Bunun dışında çeşitli temalara kategorilerdeki kelime bulmacaları ile de genel kültür bilgilerinizi test ederken hoşça vakit geçirebileceksiniz.

Bu kategorilerden bazıları şöyle,

- Türkiye'den İller
- Başkentler
- Dünya Şehirleri
- Çiçekler
- Hava Olayları
- En Sevilen Türk Filmleri
- Tüm Zamanların En Sevilen Yerli Dizileri
- Son Zamanların En Popüler Yerli Dizileri
- Tüm Zamanların En Popüler Yabancı Dizileri


Oyunun özelliklerine gelecek olursak,

- Bulmacalardaki soru adedi ekranın altında yer alan harf grupları kadardır.

- Harf seçimlerini tek tek dokunarak veya parmağınızı kaydırarak gerçekleştirebilirsiniz. Seçeceğiniz harfin bir önceki harfin sağ,sol,üst veya altında ya da benzer şekilde çaprazında olması gerektiğini unutmayın.

- Harf girişlerini iptal etmek için ekranın üstünde yer alan Seçimi Temizle ve ekranın altında yer alan turuncu renkli Baştan Başla butonunu kullanabilirsiniz. Baştan Başla butonuna bastığınızda tüm seçimleriniz (doğru olanlar da dahil) iptal edilerek oyun ekranı ilk haline getirilir. Bazı durumlarda ilk verdiğiniz cevap doğru olsa bile bu butonu kullanmaya ihtiyacınız olabileceğini hatırlatırım.

- Gelelim ipucu kısmına. Bazı sorularda cevap ile ilgili ipucu harf görmek isteyebilirsiniz. Bu durumda ekranın altında yer alan Harf İpucu butonuna tıklamanız yeterli. Bu butonda kaç ipucu harf hakkınız kaldığını da görebiliyorsunuz. Harf ipucu miktarınız azaldığı ya da bittiğinde ise hemen yanındaki İpucu Arttırma butonu ile de ipucu harf hakkınızı arttırabilirsiniz.

Herkese eğlenceli oyunlar.


Email: ozerirtem@yahoo.com

See more
See more

See more