Lumine icon

Lumine

1.0.1 · Jan 28, 2021

Download Lumine APK for Android - Free - Latest Version

qr

Latest Version

Version1.0.1 (7)
UpdatedJan 28, 2021
DeveloperLumine Psychology sp. z o.o.
IDme.lumine
Installs5+
CategoryApps, Medical

Lumine app

Independent work with negative emotions and remote psychotherapy thanks to Lumine

W czasach nowych technologii odległość przestaje być przeszkodą w świadczeniu usług - nawet tak szczególnych, jak psychoterapia. O tym, jak bardzo potrzebna jest terapia online można było przekonać się w czasie pandemii w 2020 roku, kiedy to osoby z lękami i problemami zostałyby same ze swoimi zmorami, gdyby nie możliwość uzyskania zdalnej pomocy. Z chęci niesienia pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują, zrodziła się aplikacja do terapii online - Lumine.
Choć wielu terapeutów próbowało zadomowić się w Internecie i traktować go jako miejsce pracy oraz spotkań z klientami, ograniczał ich brak profesjonalnego systemu, który dawałby nie tylko możliwość odbywania sesji z pacjentami, ale i przesyłania zadań, korzystania ze standaryzowanych testów oraz udostępniania notatek.
Lumine to jednak znacznie więcej niż powyższe funkcjonalności - to miejsce do pracy nad sobą nieograniczone współrzędnymi geograficznymi, wirtualna przestrzeń, którą terapeuci zmieniają w swój gabinet, dzięki czemu pacjenci będą mogli korzystać z dobrodziejstw terapii bez strachu o to, że spotkają w poczekalni kogoś, kogo spotykać by w niej nie chcieli.
Jakie są korzyści dla terapeutów, którzy rozszerzają swoją ofertę o prowadzenie sesji w sieci? Przede wszystkim możliwość bycia tam, gdzie są osoby poszukujące pomocy i rozwiązania problemów - czyli w Internecie. Dzięki temu poszerza się ilość potencjalnych pacjentów - w końcu miejsce zamieszkania przestaje być tutaj ograniczeniem. Terapia w sieci to także oszczędność i wygoda. Raz - prowadząc praktykę w Internecie terapeutom odpadają koszty związane z wynajmem i utrzymaniem powierzchni; dwa - można wykonywać swój zawód z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie. To z kolei pozwala skupić się na najważniejszym - pracy z pacjentami.
Nie można pomijać także tego, że aplikacja porządkuje terapię - daje możliwość wglądu do notatek, a także kontrolę nad zadaniami swoich podopiecznych. I tutaj wkracza pomoc w formie wirtualnej tablicy, na której można przedstawić wzory i schematy, a jego podopieczny może do nich wrócić w dowolnym momencie. Profil specjalisty w aplikacji Lumine jest z kolei świetnym miejscem, w którym można zaprezentować siebie, swoje doświadczenie i przekonać do siebie ludzi.
Lumine to przestrzeń dla dwóch osób - terapeuty i pacjenta. Coraz więcej osób przyznaje się do potrzeby skorzystania z profesjonalnych usług, by lepiej zrozumieć siebie, poznać schematy, które kierują zachowaniami, i oczywiście rozwiązać problemy i konflikty, które stają się nieodłącznymi elementami dnia codziennego.
Już nawet świadomość konieczności rozmowy z psychoterapeutą onieśmiela tych, którzy stresują się spotkaniem ze specjalistą twarzą w twarz, a drżą na myśl o nieoczekiwanym i niechcianym spotkaniu w drodze do gabinetu. Wiele z tych lęków maleje w zetknięciu z możliwością pracy nad sobą w sieci, czyli w miejscu, które jest przez wielu uznawane za bezpieczne i sprzyjające otwarciu się na drugiego człowieka. Ci, którzy mnożą wymówki, by nie spotkać się ze specjalistą, nierzadko wskazują na przeszkodę w formie dojazdów. Niweluje ją Lumine, gdzie gabinet - choć wirtualny - jest miejscem realnego wsparcia i udzielania pomocy. Bez względu na miejsce i ograniczenia godzinowe.
Nie zapominajmy o tym, co ważne zarówno dla pacjenta, jak i klienta - bezpieczeństwo. Lumine to gwarancja bezpieczeństwa danych osobowych oraz stosowania metod szyfrowania, które uniemożliwiają do nich nieautoryzowany dostęp. Aplikacja spełnia wszystkie wymagania RODO i zapewnia użytkownikom prywatność.
Zainstaluj Lumine i sprawdź, co znaczy samorozwój w zaciszu własnego domu. Jesteś terapeutą? Oszczędzaj na prowadzeniu gabinetu i kosztach administracyjnych. Poszerzaj grono klientów i zapewniaj pomoc tam, gdzie jej szukają, czyli w sieci. Jesteś internautą chcącym lepiej poznać siebie i znaleźć odpowiedzi na dręczące Cię pytania albo rozwiązać niedające o sobie zapomnieć problemy? Znajdź specjalistę i pracuj nad sobą, skąd chcesz i kiedy chcesz.

Email: kontakt@lumine.me

Read more

You May Also Like