qr

Osmanlıca Dil Kuralları APK

Risale-i Nur is a program designed to better understand.

Version1.0.3 (103)
UpdatedNov 03, 2017 (3 years ago)
DeveloperFeyyaz Bilim ve Gelişim Derneği
CategoryApps, Education
IDorg.feyyaz.osmanlicadilkurallari
Installs5,000+

Risale-i Nur’u sadece ilmî ve imanî meselelerin ve problemlerin bir çözüm kaynağı olarak değerlendirmek yanlış olur. Belki de onun bu yönü, onda var olan bir çok yönden sadece biridir.

Onun belki de en önemli yönü Rahmet-i İlâhinin bir davetçisi olmasıdır. (Bunu, herkes kendine göre değerlendirebilir.) Önemli olan; farkında olsanız da olmasanız da, anlasanız da anlamasanız da siz onu okurken Rahmet-i İlahinin kapısını aralıksız çalıyor oluşunuzdur.

Yani siz risale okurken aslında sabırla kutsi bir kapının önünde bekleyip, sürekli kapıyı tıklayan bir insan olarak kendinizi düşünebilirsiniz.

Ama bu hazineden anlam olarak da istifade etmek için 'sözcük sorununu aşmanız gerekli. Bu programda size sunduğumuz metinleri dikkatle incelerseniz büyük ölçüde anlama problemini de aşabilirsiniz.

İhlasla bu sabır imtihanını aştığınızda o kapının hem anlama hem de feyiz yönüyle size açıldığını sevinçle göreceksiniz.

Bu programda ki metinleri hazırlayan ilahiyatçı arkadaşlara teşekkür eder, Say'lerinin meşkûr olmasını Allah(cc)'ın engin Rahmetinden niyaz ederiz.


Email: saidbicer@gmail.com

See more
See more

See more