OvB, Okul Veli Bilgi Sistemleri APK

OvB, Okul Veli Bilgi Sistemleri

1.0.0

Download OvB, Okul Veli Bilgi Sistemleri APK for Android - Free - Latest Version

qr

Latest Version

NameOVB APK
Version1.0.0 (10000)
UpdatedMay 24, 2018
DeveloperNevura Web Tasarım Yazılım
IDcom.nevura.ovb
Installs10,000+
CategoryApps, Education

Updated - What's New

Uygulamayı kullanabilmeniz için okulunuzdan 'OVB Okul Kodu'nu öğreniniz.

OvB, Okul Veli Bilgi Sistemleri App

OvB is a School Management System prepared for Colleges, Kindergartens and Nurseries.

OVB (Okul Veli Bilgi Sistemi), Okul Öncesi, Kreşler ve Kolejler için, değişen eğitim-öğretim ihtiyaçları ve gelişen yazılım teknolojileri dikkate alınarak hazırlanmış bir uygulamadır. Kolay kullanımı ile veli ve okullarda büyük bir kullanım memnuniyeti sağlar.
OvB'yi nasıl kullanırsınız? :
Veli, öğrenci ve öğretmenlerimiz, okulunuzdan edineceğiniz 3 bilgi ile OvB'yi hemen kullanmaya başlayabilirler. 1) Okul OvB kodu. 2) Kullanıcı adınız. 3) Şifreniz. Bu bilgiler ile OvB'yi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz (Dilerseniz daha sonra kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirebilirsiniz).

OvB ile velilerimiz neler yapabilir?
-Okuldan gelen duyurulardan anında haberdar olurlar.
-Kreş ve anaokullarına özel, ilaç takibi, günlük süreç ve etkinlikler modüllerini kullanarak okuldan çok detaylı bilgi alabilirler.
-Günlük ve geçmişe yönelik ödevleri görebilir, öğrencinin ödevleri tamamlama durumunu takip edebilirler.
-Günlük ve haftalık ders programı, yemek listeleri, sınav sonuçları, etütleri, gibi bilgilere erişimleri çok kolaydır.
-Fotoğraf albümü ve günlük etkinliklerini takip edebilirler. (Okul öncesi eğitim veren kurumlarda geçerlidir)

OvB ile okullar neler yapılabilir
-DUYURU: Veli ya da öğretmenlere sınırsız duyuru gönderilebilir, okul ve veli arasında etkin iletişim sağlar.
-ÖDEV: Ödev gönderme, takip ve velilerin ödevleri takibi çok etkin şekilde yapılır. Öğretmenler cep telefonlarından bile kolayca ödev gönderebilir.
-SINAVLAR: Klasik ya da test, her türlü sınav kolaylıkla uygulanabilir.
-KAZANIMLAR: OvB'de Okulunuzda verilmekte olan derslere uygun olarak erişebileceğiniz on binlerce kazanım vardır. Eğer aradığınız bir kazanım OvB'de yok ise, bu kazanımı kolayca sisteme ekleyebilirsiniz.
-ÖLÇME DEĞERLENDİRME: Sınavların sonucunda öğrenci karnesi ve sınav ile ilgili raporlar anında oluşur. Tek tuşla karneler velilere gönderilebilir.
-GELİŞİM KARNELERİ: Öğrencilerin benzer tipteki sınavlar arasındaki gelişimi rahatlıkla takip edilir.
-ÖĞRENCİ, VELİ GÖRÜŞME DETAYLARI: Öğrenci ya da ailesi ile yapılan görüşmeler kayıt altına alınarak gerekli durumlarda rahatlıkla incelenebilir.
-MUHASEBE (Tahsilat takibi): Öğrenciler ile yapılan sözleşmeye uygun olarak gireceğiniz taksit, toplam tutar, ödeme şekli ve vadesi gibi bilgiler çok çeşitli raporlarla bilginize sunulur. Tek tuşla, geciken ödemeler, beklenen ödemeler, toplam ciro vb.. çeşitli raporlara anında ulaşabilir, tahsilatlarınızı kontrol altında tutabilirsiniz.
-ALBÜMLER: Öğrencileriniz günlük etkinlikleri ile ilgili fotoğrafları ve albümler (çok yakında sınırsız video yükleme özelliği) cep telefonunuzdan dahi paylaşılabilir.
-ÖĞRENCİ GÜNLÜK TAKİBİ (Anaokulları için): Okul öncesinde eğitim gören çocuklarımız için, Günlük Yemek Yeme, Uyku, vb.. süreçleri sisteme kolayca girebilir, velilerimizin süreçleri takip etmesini sağlayabilirsiniz.
-YOKLAMA: Öğretmenlerimiz, yoklama alabilir. OvB, gelmeyen öğrencilerin velilerine anında bildirim göndererek durumu bildirecektir.
-ETÜT ORGANİZASYONU: Eksik kazanımların tamamlanabilmesi için verilecek etüt ya da özel derslerin çok kolay organize edebilirsiniz. Eğer bir öğrenciye etüt bilgisi girildi ise, veli bunu anında görecektir.
-YETKİLENDİRME MODÜLÜ: Okuldaki yöneticiler ya da öğretmenlerin, OvB'nin hangi özelliklerini, ne şekilde kullanabileceği rahatlıkla organize edebilirsiniz.
- SERVİS MODÜLÜ: Öğrenci servislerinin bilgilerini OvB'ye bir kere kaydettiğinizde, hangi serviste hangi öğrenci var, servis nereye gidiyor kolaylıkla görebilirsiniz. Velilerimiz de, OvB uygulamasından tek tuşla servisi yetkilisini arayabilmektedir.

www.ovbsistemi.com
destek@ovbsistemi.com
Read more