Pediatrik lösemi BFM tedavi protokolleri icon

Pediatrik lösemi BFM tedavi protokolleri

1.01 · Jan 24, 2021

Download Pediatrik lösemi BFM tedavi protokolleri APK for Android - Free - Latest Version

qr

Latest Version

Version1.01 (1)
UpdatedJan 24, 2021
DeveloperUzman Doktor Haldun UZ
IDappinventor.ai_drhaldunuz.allic_2
Installs5+
CategoryApps, Medical

Pediatrik lösemi BFM tedavi protokolleri app

Treatment of pediatric leukemia is a dose calculation application for BFM protocols.

Çocukluk çağı lösemi tedavisinde kullanılan Alman ekolü BFM grubunun protokollerini içeren kullanımı kolay, bir doz hesaplama uygulamasıdır. Burada amaç doktorun, hemşirenin hatta hasta ya da hasta yakınının verilecek ilacı ve miktarı daha kolay hesaplamasını sağlamaktır. Bu uygulama ALLIC BFM 2009 , AML BFM 2013, REZ BFM 2009 ve INTERFANT 06 protokolleri için oluşturulmuştur. Ençok kullanılan Allic BFM, özellikle yaşa ve vücut ağırlığına bağlı farklılıklar içeren Aml BFM, nüks vakalarda kullanılan Rez BFM ve 1 yaş altında kullanılması önerilen yine yaş ve vücut ağırlığına bağlı değişkenlikler gösteren İnterfant protokolleridir.
Her bir protokol için her bir protokolün kendi kurallarına göre boy, vücut ağırlığı ile hesaplanan vücut yüzey alanına ve takvim yaşına göre alması gereken ilaç miktarı hesaplanır. Bunlar ünite, mg ve ya günlük ya da haftalık tablet olarak verilmektedir. Özellikle AML BFM protokolünde 24 ay altı Ara-c dozları, AML BFM ve diğer protokollerdeki 1 yaş altı doz hesaplama protokollere uygun özgün bir biçimde hesaplanmaktadır.
Ayrıca ana sayfada aşırı kilolu çocukların vücut yüzey alanını hesaplamak için; bir vücut ağırlığı hesaplama formülü bulunmaktadır. Burada vücut ağırlığı olması gerekenin üstünde olan çocukların vücut ağırlığı protokollerde önerilen bir şekilde formüle edilerek hesaplanır. Vücut yüzey alanı hesaplama modülünde vücut ağırlığı yerine bu rakam yazılarak vücut ağırlığı hesaplanır.
Kullananlardan alınacak geri dönüşler ile uygulama geliştirilecektir.
Bu uygulama bir öneri niteliğindedir ve hesaplamaları yapan doktorun kontrolü mutlaka gereklidir.

Email: drhaldunuz@gmail.com

Read more

You May Also Like