Szyfrowana Poczta APK

Secondary school project An exemplary communicator with asymmetric letter encryption.

Google Playpl.bartekhertel.encryptedmail.client.v2
CategoryApps, Libraries & Demo
DeveloperBartek H
Version1.4 (400030)
UpdatedSep 08, 2019 (7 months ago)
Installs100+

Wersja trzecia.
Program pozwala na wysyłanie krótkich listów pomiędzy użytkownikami.
Do tego celu używany jest specjalny protokół sieciowy oparty o TCP. Podczas tworzenia Szyfrowanej Poczty zależało mi na tym by nie było jednego głównego serwera, więc nie długo każdy będzie mógł pobrać oprogramowanie serwerowe i otworzyć swój serwer.
Oprogramowanie to zostanie udostępnione w usłudze Github.

Przy pierwszym uruchomieniu, program tworzy 2048-bitowy klucz (parę kluczy) do szyfrowania asymetrycznego nadawanych listów oraz do deszyfrowania odbieranych.

Gdy nadajemy do kogoś list, możemy to zrobić anonimowo lub jawnie (podając swój pseudonim). Aby odbierać listy trzeba posiadać konto. Rejestracja jest darmowa i wymaga tylko pseudonimu oraz hasła. Wiadomości można wysyłać bez rejestracji!
Gdy piszemy list, tworzony jest jego obiekt. Zawiera on:
- Datę utworzenia
- Autora (wartość pusta, jeśli anonimowy)
- Format (tekst/obrazek itp)

Oraz szyfrowane informacje poufne czyli:
* Tytuł listu
* Zawartość

Informacje poufne (*) są szyfrowane asymetrycznie kluczem publicznym odbiorcy pobieranym z serwera. Podczas wysyłania listu można zobaczyć i porównać klucz odbiorcy (Warto to zrobić dla 100% bezpieczeństwa). Jeśli się on zmieni, program poinformuje nadawców.

Przygotowany i zaszyfrowany obiekt listu przekazywany jest na serwer, który umieszcza go w skrzynce odbiorczej. Po zalogowaniu się odbiorcy, dostanie on powiadomienie o nowym liście. Serwer kasuje listy od razu po pobraniu by oszczędzać miejsce.

Uwaga! Program nie czyni Cię całkowicie anonimowym, funkcję wysyłania anonimowego można porównać do Trybu Incognito w przeglądarkach - ISP lub administrator serwera znając Twój adres IP może Cię zdemaskować.

Zapraszam do przetestowania mojego programu, który jest moim projektem gimnazjalnym. Autorami grafik, tłumaczeń oraz części interfejsów są moi koledzy, współtwórcy projektu. Projekt ten udowadnia, że nowoczesna kryptografia nie jest skomplikowana i może zostać wykorzystana również przez uczniów gimnazjum.Email: admin@serwerbartka.pl

Latest Version

1.4 (400030) Sep 08, 2019

Other versions

armeabi-v7a, x86, ...Sep 08, 2019
Android TV, Tablet, ...Sep 08, 2019
icon
Szyfrowana Poczta
Download