qr

It is a 10-hour program to facilitate the teaching of the Koran. Advertisement free.

Screenshots


Information

Packagecom.sincodsy.alefbaa
Version1.0 (1)
UpdatedJun 11, 2019 (9 months ago)
Size121 MB
Installs 1,000+
CategoryEducation
Developerwww.kuranogreniyorum.net

Description

Elifbâ Hakkında
Bu program uzun yıllar elifbâ öğretimi üzerine yapılan ilmi çalışmalar neticesinde ve elifbâ öğretimi yaparken kazanılan tecrübeler ışığında özgün olarak hazırlanmıştır.
Kur'an öğretimini kolaylaştırmak amacıyla ezberleme yerine kavrama mantığı ile daha etkili öğrenme yolunun izlendiği, görsel hafıza tekniklerinden faydalanıldığı Posterli Elifbâ ile 10 saatlik bir öğrenme programı öngörülmektedir.

Bu elifbâ programının incelikleri ve dikkat edilen hususları müşahede etmek ve incelemek için web sayfamızdan metodumuzun detaylı analizlerine ulaşabilirsiniz. Bu özellikler öğrenciden ziyade öğreticiler için gerekli olan bilgilerdir. Bu program öğrenciyi ihtiyacı olduğu şekilde yönlendirip eğitecektir.

Bu elifbâ programına uyumlu elifbâ kitabına web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kelime okuyuşuna geçmeden önce sesli başlığı dinleyip detay bilgi için ise ders açıklama kısmını okuyabilirsiniz.

Bu elifbâ programı hazırlanırken Kur’an öğrenimi için konu-içerik, tertip-düzen bakımından tam ve yeterli olmasına özen gösterilmiştir.

Kur’an-ı Kerim’e yeterli dil alışkanlığı kazanılarak geçilmesi için her derste zengin kelime formları kullanılmıştır.

Dersler öncelik ve sonralık bakımından belirli bir tertip içerir. Önce öğrenilen bilgiler sonra öğretileceklere temel teşkil etmektedir.

Bazı konularda örneklerin az oluşu diğer konularda telafi edilmiş böylece gereksiz tekrarlardan kaçınılmıştır. Ayrıca önem derecesine göre örnek sayısı dengelenmiştir.

10 derste doğrudan Kur’an okumak için gerekli tüm konulara yer verilmiştir.

Bu elifbâ programında her dersteki içerik kadar dersin sonunda ek alıştırma verilmiştir. Ek alıştırmalara gerek olmaksızın ana ders içerikleri Kur’an-ı Kerim’e geçebilmek için yeterlidir. Ek alıştırmalar, daha fazla pratiğe ihtiyaç duyulması halinde müracaat edilmesi için verilmiştir.
Ek alıştırmalar, ana ders düzenine göre birebir eşit olarak hazırlanmıştır. Bu özelliği ile ek alıştırmalar da müstakil bir elifbâ sayılabilir ve ana ders sayfaları sınıf ortamında hoca eşliğinde okunup ek alıştırmalar bölümü öğrenciye ev ödevi verilebilir.

Ek dersler bölümü; Kur’an eğitim ve öğretiminde uzmanlaşmak isteyen kişiler için hazırlanmış olup ortalama bir elifbâ eğitimi için elzem/şart değildir.

Ek dersler içerisinde yer alan genel alıştırmalar bölümünde, bütün konuları kapsayan ve Kur’an-ı Kerimde en sık kullanılan 200 kelime örnek olarak verilmiştir. Bu kelimeleri sıkça tekrarlamak dil yatkınlığı kazandırır.

Tecvid ile ilgili konulara elifbâdan ayrı olarak tecvid programımızda yer verilmiştir.

Kur’an-ı Kerim’i doğru ve güzel okumak için talim ve mahreç çalışması büyük önem arz eder. Bu bölümler de titizlikle hazırlanmıştır.


Mükemmellik Allah’a mahsustur. Yapmış olduğumuz bu çalışmada gözden kaçmış olan eksiklerden dolayı Allah’a sığınır ve bu çalışmayı bize de ahiret azığı kılmasını ve Kur’an talebelerine faydalı olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederim.

Hazırlayan : İbrahim TUNÇ (Başimam-Hatip)
Seslendiren: Selahattin YERLİKAYA (Kurra-Hafız)

... Read more

What's New

Deneme
... Read more

Latest Version

Download Temel Elifba, Kuran öğreniyorum APK 1.0 (Latest Version)

Follow Temel Elifba, Kuran öğreniyorum updates to get notification whenever new version available. Follow Updates

(*) Download Temel Elifba, Kuran öğreniyorum APK (CPU: armeabi-v7a, arm64-v8a, x86, x86_64 / Android TV, Tablet / Android: 4.4, 5.0, 6.0, 7.0, 8.0, 9.0, 10), just click download with more options by using APK Downloader.


Old Versions

Download Temel Elifba, Kuran öğreniyorum APK (Old Versions)

1.0 (1)Nov 02, 2019