qr

Tesettür Dantel Gelinlik APK

Hijab Lace Wedding Dress

Version1.0 (1)
UpdatedFeb 03, 2019 (2 years ago)
DeveloperSemasApps
CategoryApps, Entertainment
IDsementa.dantel.takim7
Installs100+

En Yeni ve En güzel Dantel örnekleri için değerli hanımlar buraya.
Kolay yapılan dantel örnekleri ve resimli dantel örnekleri siz değerli ev hanımları için uygulamamızda toplanmıştır.
Dantel modellerini tek tek aramanıza gerek yok Tesettür Dantel Gelinlik uygulaması ile en yeni dantel modelleri ve en çok arananan
resimli dantel motifleri artık elinizin altında.
Peki Nedir Değerli Hanımlar dantel ;
On ikinci ve on üçüncü yüzyıllarda kiliselerdeki kıdemli kişiler için dantelli kıyafetler yapılsa da, dantelin atağı on altıncı yüzyılda gerçekleşmiştir. Bu yüzyılda Venedik dantel yapımında bir numaraydı ve hem iğne, hem mekik danteli denilen çeşitleri mevcuttu. Bu yüzden tarihi kaynaklar dantelin doğuşunu bu yüzyıla dayandırır. İğne dantelinde önce keten kumaştan iplikler çekilir, bu ipliklerden çeşitli yollarla işlemeli desenler oluşturulur ve buna ‘’ antika işi ‘’ denirdi. Kumaşın kenarlarına iplikle sarma işi yapılmasıyla oluşturulan fisto adlı dantel türü de bu yüzyılda yapılmıştır.
Venedik icadı bu iğne danteli, çok geçmeden İsviçre ve İspanya’da moda oldu. Tığısını kapan dantel örmeye başladı.
İspanyol dantelleri altın ve gümüş ipliklerle yapılıyordu ve Batılıların desenlerinden izler taşıyordu. Venedik danteli daha sonra Avrupa’nın birçok bölgesine yayıldı. Fransızlar, Venedik dantellerini satın almak için öyle çok para harcadılar ki, bunun üzerine 14. Louis’in maliye bakanı bir dantel sanayi kurdu. Yöre halkını eğitmek üzere Hollanda ve İtalya’dan dantel ustaları getirten maliye bakanının, boş zamanlarında bir elinde tığ, bir elinde iplik gizli gizli dantel ördüğü de tarihi atmasyonlarda yer almaktadır. Fransa, dantel sanayinde güçlenince dantel ithalatını durdurdu ve sonunda iğne işi danteli Venedik’in elinden kapıverdi.
Bazı kaynaklar Anadolu’da gelişen oya türünden el sanatı ürünlerinin Venediklilerce yürütülüp Avrupa’ya götürüldüğünü ve buradan ‘’ dantel ‘’ adı altında, biraz daha değişmiş olarak Türkiye’ye geldiğini belirtir.
Dantel motifleri, dantel oyaları , tığ işi dantel örneklerini Tesettür Dantel Gelinlik uygulamasında bulabilirsiniz.
Kolay dantel yapımı örnekleri için Tesettür Dantel Gelinlik uygulamamızı indirip yıldız verebilirsiniz.


Email: semasaps@gmail.com

See more
See more