qr

YEMEK DUASI APK

Before that can work without Internet arabic prayer after Turkish dishes.

Version1.1 (2)
UpdatedOct 12, 2015 (5 years ago)
Developerkanvekalem
CategoryApps, Education
IDyemek.duasi
Installs50,000+

Günümüzde birçok sofrada malesef yemek sonunda dua okunmuyor. Yemek duası önemlidir. Her yemek sonunda Allah'a şükretmeliyiz.Bu uygulama ile yemek duası bilmeyenler telefonlarından tek tuşda yemek duasına erişebilirler önce arapça sonra Türkçe olan yemek duasını tek tuşla dinleyebilirsiniz .
Duanın içeriği şu şekildedir ;
"Elhamdülillahillezi et amenâ ve segânâ ve cealenâ min'el müslimin = Hamd bizi yediren, içiren ve Müslüman kılan Allah'a mahsustur." derdi. (İbn-i Mace)

Hz. Peygamber (a.s.v), yemeklerden sonra pek çok dua yapmıştır. Bu sebeple yemek duası ile ilgili oldukça çok hadis-i şerifler mevcuttur. Bu duaların bir kısmını birleştirerek okumakta fayda vardır şöyle ki:

"Bize yediren, içeren, Müslüman olmayı nasib eden Allah'a hamdolsun." (Ebû Dâvud III, 475).

"Âllah'ım! Bize bu yediğimiz yemek sebebiyle bereket ver, hakkımızda bu yemeği mübarek kıl. Bize bu yemekten daha hayırlı olanını yedir." (Tirmizî, Daavat, 55)

"Bize rızık ver, sen rızık verenlerin en hayırlısını." (Maide, 5/114).

"Allah'ım! Biz senden nimetin tamamını, kusursuz ümmeti ve ayetin devamını istiyoruz." (Ebu Davud III, 501).

Enes b. Mâlik (r.a) anlatıyor: Rasûlüllah (a.s.v) şöyle buyurdu: "Yemeğini yedikten sonra şu şekilde duâ eden kimsenin geçmiş günahları bağışlanır:

Sarfedilen güç ve kuvvet bana ait olmadığı halde bu nimeti bana yediren, bana rızık olarak takdir buyuran Allah'â hamd olsun."(Tirmizî, Daavât, 56).


Email: turkdamgasi@gmail.com

See more

See more